Nasze najdroższe auta.

Ubezpieczenia

Jeśli decydujemy się na zakup luksusowego samochodu osobowego musimy liczyć się z pewnymi trudnościami w jego ubezpieczeniu.

 Okazuje się, że tutaj firmy ubezpieczeniowe wyznaczają ostro i przejrzyście granicę gdy samochód z „drogiego” staje się „najdroższym”. 200 tys. zł jako suma ubezpieczenia to ta granica. Może to być zarówno 200 tys. netto – najczęściej stosowany wariant przy leasingu, jak i 200 tys. brutto – w kredycie. Czy przekroczenie tego progu zmienia w znaczny sposób warunki ubezpieczenia?

Zdarza się, że część firm stosuje wówczas zupełnie inne stawki ubezpieczeniowe. Zazwyczaj wyższe. Ponieważ różnie to bywa, u różnych ubezpieczycieli, a w dodatku często jest jeszcze uzależnione od marki samochodu warto przeprowadzić małe rozeznanie.

Jeśli zaproponowana przez firmę ubezpieczeniową stawka nam odpowiada spodziewać się musimy , jeszcze jednego obostrzenia. Samochód musi posiadać tzw. zabezpieczenie specjalne. Jak dobry nie byłby alarm zamontowany w samochodzie, czy solidna blokada skrzyni biegów to pojazd musi być wyposażony w satelitarny system lokalizacji i ochrony pojazdu. Montaż takiego systemu to koszt od 2 do 5 tys. zł. Cena oczywiście uzależniona jest od producenta jak i od miejsca gdzie montujemy system. Warto tu zaznaczyć, że korzystając z usług net4car można koszt takiego urządzenia doliczyć do wartości samochodu, a więc nie obciąży to dodatkowo naszego budżetu przy finansowaniu samochodu, trzeba to jednak zaznaczyć już na etapie wniosku kredytowego, czy leasingowego.

Cena montażu i aktywacji takiego systemu nie zawiera jednak abonamentu miesięcznego. Jest to opłata, którą uiszczamy firmie ochraniającej nasz samochód. Wynosi on od 79 zł/m-c netto do nawet 149 zł/m-c. Każda firma proponuje co najmniej dwa, trzy warianty. Te najprostsze umożliwiają już śledzenie samochodu poprzez stronę internetową, te droższe mają analizują stan samochodu i jeśli zdiagnozują wypadek automatycznie wzywają pomoc.

Tak więc, jeśli nawet nie ma wymogu takiego zabezpieczenia jego funkcjonalność jest na tyle duża, że mając na uwadze malejące ceny tych urządzeń i rozsądną cenę abonamentu warto poważanie zastanowić się nad montażem w swoim samochodzie. Dodatkowym atutem jest często stosowana żniżka za pakiet przy posiadaniu takiego zabezpieczenia (np 10% w PZU S.A.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password