Kredyt gotówkowy, a samochód (refinansowanie)

Kredyt samochodowy

Rynek usług finansowych jest tak dobrze rozwinięty, ze w obecnych czasach nie musimy mieć gotówki, aby wejść w posiadanie jakiegoś przedmiotu. Firmy finansowe i banki oferują nam całą gamę pożyczek, limitów oraz kredytów. Zostaje nam wybrać tylko towar/przedmiot i już możemy zostać szczęśliwymi posiadaczami nowego sprzętu. Zdarzają się sytuacje odwrotne. Jeśli jesteśmy pełnoprawnymi właścicielami np. samochodu możemy „odzyskać” gotówkę. Mówimy wtedy o refinansowaniu kosztów zakupu (czyli zwrot zainwestowanej gotówki), nasz pojazd wtedy staje się  zabezpieczeniem dla banku.

Dla tego rodzaju finansowania stosowane się najprostsze procedury, ze względu na to że jest on traktowany jak kredyt samochodowym. Jest to bardzo prosty i korzystny sposób na pozyskanie gotówki dla naszej firmy. Musimy jedynie przedstawić dowód osobisty, drugi dokument tożsamości, zaświadczenie o dochodach. Nie możemy jednak wziąć dowolnej kwoty gotówki. Kwota zaciągniętego przez nas kredytu nie może przekracza? wartości rynkowej samochodu.

Jeśli chcemy pozyskać gotówkę a posiadamy na własność pojazd z czystym sumieniem mogę polecić „refinansowanie”. Ta forma kredytu jest na pewno tańsza niż zwykły kredyt gotówkowy, okres kredytowania jest również dłuższy co daje nam miesięcznie niższe raty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password