Kiedy wybrać pakiet banku, leasingodawcy?

Ubezpieczenia

Czy zawsze oferta ubezpieczeniowa firmy leasingowej lub banku, która jest nam proponowana przy zawarciu umowy jest najkorzystniejsza?

Okazuje się, że niekoniecznie. Owszem. Jeśli leasingowany czy kredytowany samochód jest naszym pierwszym pojazdem, albo nie wypracowaliśmy sobie jeszcze zniżek w ubezpieczeniu to tak. Pakiety te zazwyczja są tańsze niż to co może nam zaoferować, jako klientowi indywidualnemu firma ubezpieczeniowa. Szczególnie róznice są widoczne w przypadku gdy jestesmy kierowcą młodym i niedoświadczonym. Uśrednione pakiety przypisane do finansowania bedą wówczas bardzo korzystne. 

Co gdy posiadamy juz wypracowane zniżki? W takiej sytuacji skłądka ubezpieczeniowa licoan indywidualnie może byc niższa. Warto więc sprawdzić ile kosztuje nas ubezpieczenie u różnych ubezpieczycieli.

W przypadku kredytu samochodowego pamiętac jednak musimy, że zabezpieczeniem bedzie zapewne cesja polisy AC. Tzw. ubezpieczenia direct (przez telefon czy internet) często nie potrafią poradzić sobie z taką cesją. Jesli więc mamy ubezpieczenie „na miesjcu” tylko niewiele droższe warto skorzystac z takiej opcji niż czakac na list z polisą, aby uruchomic kredyt.

Także w przypadku leasingu moga nas czekac niespodzianki. Po pierwsze część firm ubezpieczeniowych stosuje inne składki w przypadku gdy samochód jest leasingowany. Dodatkowo w większości firm leasingowych musimy zapłacić za zgodę na skorzystanie z  „obcego” ubezpieczenia (około 200-300 zł) oraz przedstawić warunki polisy, które musza zostać zaakceptowane przez leasingodawcę. Część z firm leasingowych nie zgadza się wogóle na inne ubezpieczenie i tylko jako odstępstwo akceptuje promocyjne ubezpieczenia dealerów na samochody nowe.

Warto więc po wyborze oferty finansowania poświacic chwilę na wybór, coraz droższego niestety, ubezpieczenia. Korzystając choćby z obiektywnego doradztwa w internecie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password