Jakie auto w kredycie

Kredyt samochodowy

Banki pozwalają sfinansować praktycznie każdy samochód. Dobry pośrednik sfinansuje nam nawet pełnoletni (powyżej 18 lat) samochód za 1000 zł, jak i nowy za kilkaset tysięcy złotych i to oba w procedurze uproszczonej, czyli wymagającej tylko oświadczenia o dochodach.

 Kredyty jednak pod względem kosztów min. oprocentowania różnią się w większości banków. Co oczywiste (bogatemu zawsze łatwiej 😉 ) najtańsze są kredyty na samochody nowe i w miarę młode tj. do 5 lat. Najdroższe, podlegające dodatkowym ograniczeniom są kredyty samochodowe na auta powyżej 10 lat. Im starszy samochód też więcej dodatkowych kosztów: ubezpieczenia kredytu, wyższe prowizje. Tak więc, jak to w życiu, nie zawsze tańsze na starcie oznacza tańsze w ostatecznym rozliczeniu. Warto więc sprawdzić czy nie opłaca się kupić trochę młodszego auta i mieć niższe koszty kredytu.

W przypadku kredytowania samochodu do firmy warto zastanowić się nad aspektami podatkowymi. Wg nas nie opłaca się finansować kredytem drogiej osobówki np. typu SUV w firmie. Wynika to min z faktu, że można amortyzować taki samochód tylko do wartości 20 tys. Euro.

Banki samochodowe finansują właściwie wszystkie pojazdy, które podlegają rejestracji: od skutera i motocykla po ciągnik siodłowy, a nawet ciągnik rolniczy. Zdarza się, że i łódź można tak sfinansować. W sumie tez się ją rejestruje. Warto w tym miejscu wspomnieć, że banki nie finansują jednak samochodów mających wpisane w dowód rejestracyjny: składak.

Tak więc kupić w kredycie można właściwie prawie wszystko. Weźmy pod uwagę jednak różne rozwiązania, aby znaleźć to najkorzystniejsze.

Lost Password